PS400X6T
ON-Q* Pain Relief System with Triple Sites, 400 ml x 6 ml/hr (2+2+2 ml/hr), Pump
Resources
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494136062 |
| Fill Volume | 400 ml |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System with Triple Sites, 400 ml x 6 ml/hr (2+2+2 ml/hr), Pump |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | No |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | GAMEO |
| Total Flow Rate | 6 ml/hr (triple; 2 ml/site) |
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 17.280 CDM |
| Selling Package Length | 30.480 CM |
| Selling Package Width | 24.130 CM |
| Selling Package Height | 23.495 CM |
| Selling Package Weight | 1.670 KG |
Provide your information below so we can put you in touch with the correct Avanos Representative who will help you with ordering information:
PS400X6T
ON-Q* Pain Relief System with Triple Sites, 400 ml x 6 ml/hr (2+2+2 ml/hr), Pump
Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494136062 |
| Fill Volume | 400 ml |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System with Triple Sites, 400 ml x 6 ml/hr (2+2+2 ml/hr), Pump |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | No |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | GAMEO |
| Total Flow Rate | 6 ml/hr (triple; 2 ml/site) |
Packaging Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 17.280 CDM |
| Selling Package Length | 30.480 CM |
| Selling Package Width | 24.130 CM |
| Selling Package Height | 23.495 CM |
| Selling Package Weight | 1.670 KG |
Customer Service and Ordering Information
For customer service or ordering information, please contact us at 1 844 4Avanos
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
Cooled Radiofrequency Ablation (RFA)