PS2502-N
ON-Q* Pain Relief System, SOAKER* Catheter, NRFit* Connector, 100 ml, 2 ml/hr, 1 in./25 mm
Resources
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494450687 |
| Catheter Length (cm) | 60.96 |
| Catheter Length (in) | 24 |
| Catheter Soaker Length (cm) | 2.54 |
| Catheter Soaker Length (in) | 1 |
| Fill Volume | 100 ml |
| Needle Gauge (g) | 17 |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System, SOAKER* Catheter, NRFit* Connector, 100 ml, 2 ml/hr, 1 in./25 mm |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | Yes |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | Ethylene Oxide |
| Total Flow Rate | 2 ml/hr |
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 17.538 CDM |
| Selling Package Length | 30.607 CM |
| Selling Package Width | 24.257 CM |
| Selling Package Height | 23.622 CM |
| Selling Package Weight | 1.241 KG |
Provide your information below so we can put you in touch with the correct Avanos Representative who will help you with ordering information:
PS2502-N
ON-Q* Pain Relief System, SOAKER* Catheter, NRFit* Connector, 100 ml, 2 ml/hr, 1 in./25 mm
Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494450687 |
| Catheter Length (cm) | 60.96 |
| Catheter Length (in) | 24 |
| Catheter Soaker Length (cm) | 2.54 |
| Catheter Soaker Length (in) | 1 |
| Fill Volume | 100 ml |
| Needle Gauge (g) | 17 |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System, SOAKER* Catheter, NRFit* Connector, 100 ml, 2 ml/hr, 1 in./25 mm |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | Yes |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | Ethylene Oxide |
| Total Flow Rate | 2 ml/hr |
Packaging Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 17.538 CDM |
| Selling Package Length | 30.607 CM |
| Selling Package Width | 24.257 CM |
| Selling Package Height | 23.622 CM |
| Selling Package Weight | 1.241 KG |
Customer Service and Ordering Information
For customer service or ordering information, please contact us at 1 844 4Avanos
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
Cooled Radiofrequency Ablation (RFA)