PS100X2D
ON-Q* Pain Relief System with Dual Sites, 100 ml, 2 ml/hr (1+1 ml/hr)
Resources
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494441968 |
| Fill Volume | 100 ml |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System with Dual Sites, 100 ml, 2 ml/hr (1+1 ml/hr) |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | No |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | Ethylene Oxide |
| Total Flow Rate | 2 ml/hr (dual; 1 ml/site) |
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 13.786 CDM |
| Selling Package Length | 31.275 CM |
| Selling Package Width | 26.195 CM |
| Selling Package Height | 16.828 CM |
| Selling Package Weight | 0.900 KG |
Provide your information below so we can put you in touch with the correct Avanos Representative who will help you with ordering information:
PS100X2D
ON-Q* Pain Relief System with Dual Sites, 100 ml, 2 ml/hr (1+1 ml/hr)
Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Primary Device Identifier (GTIN) | 00193494441968 |
| Fill Volume | 100 ml |
| Prescription Use (Rx) | True |
| Product Name | ON-Q* Pain Relief System with Dual Sites, 100 ml, 2 ml/hr (1+1 ml/hr) |
| Product Type | Elastomeric Pump |
| Radiopaque | No |
| Sterile | True |
| Sterilization Method | Ethylene Oxide |
| Total Flow Rate | 2 ml/hr (dual; 1 ml/site) |
Packaging Specifications
| Name | Value |
|---|---|
| Selling Package Details | 1 CS = 5 Units |
| Selling Package Volume | 13.786 CDM |
| Selling Package Length | 31.275 CM |
| Selling Package Width | 26.195 CM |
| Selling Package Height | 16.828 CM |
| Selling Package Weight | 0.900 KG |
Customer Service and Ordering Information
For customer service or ordering information, please contact us at 1 844 4Avanos
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
The dimensions and properties listed can vary within pre-established specifications. This page was created using the most recent information. In the interest of continuous improvement, the characteristics of the product may change without prior notice.
Cooled Radiofrequency Ablation (RFA)